Správy

Vysvedčenia v kraji si prevzalo viac ako 19.000 žiakov stredných škôl, FOTO

Košický samosprávny kraj (KSK) je zriaďovateľom 64 stredných škôl. V uplynulom školskom roku študovalo najviac žiakov na stredných odborných školách.

Ilustračný obrázok k článku Vysvedčenia v kraji si prevzalo viac ako 19.000 žiakov stredných škôl, FOTO
5
Galéria

Spolu 19.038 žiakov nekončiacich ročníkov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK) si v utorok 30. júna prevzalo svoje vysvedčenie za školský rok 2019/2020.

„Tradičný kultúrny program spojený s koncom školského roka sa však na školských dvoroch a v telocvičniach nekonal. Kraj zároveň posilnil prímestskú autobusovú dopravu, a to v ranných a dopoludňajších časoch, keď žiaci dochádzali do škôl,“ uviedla hovorkyňa KSK Anna Terezková s tým, že učebnice na nový školský rok žiakom vydajú v septembri.

KSK v súvislosti s novým koronavírusom zatvoril svoje školy 9. marca, vzdelávanie realizovali dištančnou formou do konca júna. Školy pre žiakov otvorili iba v utorok, keď si prišli prevziať koncoročné vysvedčenie.

Ako uviedol riaditeľ Gymnázia Poštová v Košiciach Otto Révész, vysvedčenia odovzdávali podľa harmonogramu, si po ne žiaci chodili jednotlivo.

KSK je zriaďovateľom 64 stredných škôl. Sú medzi nimi gymnáziá, konzervatóriá, spojené školy, obchodné, technické aj hotelové akadémie, stredné priemyselné školy, stredné zdravotnícke školy, stredné odborné školy, škola umeleckého priemyslu a športová škola. V uplynulom školskom roku študovalo najviac žiakov na stredných odborných školách, a to 8573.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie