Krimi

Zásah hraničnej polície, zadržala 11 Bangladéšanov: Vyhostiť ich teraz nemôžu

Traja z 11 zadržaných Bangladéšanov prekročili hranicu nelegálne opakovane.

Ilustračný obrázok k článku Zásah hraničnej polície, zadržala 11 Bangladéšanov: Vyhostiť ich teraz nemôžu
Zdroj: TASR

Traja z 11 štátnych príslušníkov Bangladéša, ktorých v uplynulý piatok zadržali hraničiari v katastrálnom území obce Nová Sedlica v okrese Snina, porušili zákaz vstupu na územie Slovenska. Dopustili sa tak prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Informovala o tom hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Ako uviedla, Bangladéšania prekročili vonkajšiu hranicu z Ukrajiny na Slovensko neoprávnene mimo hraničného priechodu a na území SR sa zdržiavali bez povolenia príslušných orgánov. Nemali u seba ani cestovné doklady.

„Lustráciou v informačných systémoch Ministerstva vnútra SR sa zistilo, že tri osoby zo skupiny sa už v minulosti pokúsili o neoprávnené prekročenie hranice z Ukrajiny do SR a boli administratívne vyhostení s určením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ,“ informovala Kopernická s tým, že títo traja Bangladéšania boli odsúdení na trest vyhostenia z územia SR na dobu piatich rokov.

Všetci 11 štátni príslušníci Bangladéša boli eskortovaní do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach, kde na základe rozhodnutia regionálneho hygienika ministerstva vnútra podstúpia karanténu a zotrvajú tam až do vykonania readmisie.

„Výkon readmisie, ako aj trestu vyhostenia bude zabezpečený po uplynutí protiepidemio­logických opatrení na Ukrajine,“ uzavrela Kopernická.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie