Rôzne

Zaznačte si do svojich kalendárov: TOP 5 akcií tohto leta na Šírave

V lete ožíva aj obľúbené letovisko pri metropole Zemplína. Na Zemplínskej šírave sa uskutoční nejedno atraktívne podujatie. Vybrali sme päť z nich.

Ilustračný obrázok k článku Zaznačte si do svojich kalendárov: TOP 5 akcií tohto leta na Šírave
Zdroj: Dnes24.sk

Špacirki po okoľici

1. 7. – 1. 8. 2019, Šírava/okolie

V mesiacoch júl a august budú znovu aj počas tohtoročnej letnej sezóny fakultatívne výlety pod názvom Špacirki po okoľici. Tie budú pre záujemcov spojené s relaxačným pobytom v areáli vodného sveta Thermalpark Šírava, kde pribudlo množstvo nových atrakcií najmä na uvoľnenie tela a duše.

SunDance Festival 2019

19. – 20. 7. 2019, Lúč/Hôrka

Najväčší open air festival tanečnej hudby na Slovensku, ktorý na Slovensko priniesol mená ako Nicky Romero, Tujamo, Dimitri Vangelis & Wyman, Merk & Kremont, Kryder a ďalších prichádza so svojím 12. ročníkom opäť počas dvoch festivalových dní na Šíravu do rekreačného strediska Hôrka. Program ponúkne na ploche viac ako 12 000 m2.

Amfik Šírava fest

26. 7. 2019, Amfiteáter Zemplínska šírava

Tohtoročný Amfik Šírava fest sa uskutoční dňa 26. júla od 17:00 hod. v rekreačnom stredisku Hôrka na Zemplínskej šírave. Organizátori zverejnili už všetkých hudobných hostí, ktorí na tomto podujatí vystúpia: SPLN, The Now, Niečo Navyše, Lunetic, Heľenine Oči, Horkýže Slíže, Inekafe.

Klokočovská 5

4. 8.2019, Klokočov

História cezpoľného behu Klokočovská „5“ siaha až do roku 1977 ktorého zakladateľom na počesť vtedy 33. výročia SNP bol p. Karšňák Milan. Presne 7.9.1977 sa začal I. ročník cezpoľného behu pod názvom Klokočovská „5“. Tento názov bol odvodený od dĺžky bežeckej trate ktorá je presne upravená na 5 km.

Medzinárodný motozraz Sveta motocyklov

16. – 18. 8. 2019, Šírava – Hôrka

Brehy Zemplínskej šíravy a jej širokého okolia v tomto roku ožijú motorkami od 16. do 18. augusta, vtedy sa bude totiž konať 18. ročník Medzinárodného Motozrazu Sveta motocyklov. Vôňu nablýskaných motoriek si vychutnáte aj počas spanilej jazdy.

Vo fotogalérii nižšie si pozrite, ako vyzerali pieskové sochy počas minulej letnej sezóny na Šírave.

Na Šírave ožijú opäť pieskové sochy: Pozrite si, ako to vyzeralo vlani
12
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie