Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  25 °C
Kultúra

Zemplín Pop: Jubilejný desiaty ročník mal rekordné čísla účastníkov

O účasť v hudobnej súťaži ZEMPLÍN POP 2019 bol v tomto roku mimoriadne veľký záujem. V Michalovciach sa súťažne predstavilo až 80 spevákov a 25 kapiel.

Ilustračný obrázok k článku Zemplín Pop: Jubilejný desiaty ročník mal rekordné čísla účastníkov
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovali zo Základnej umeleckej školy v Michalovciach (ZUŠ), hudobná súťaž Zemplín Pop vznikla pred desiatimi rokmi ako platforma pre spevákov a kapely populárnej hudby pôsobiacich v základných umeleckých školách (ZUŠ). Bola medzi prvými svojho druhu na Slovensku.

Atilla a Peter Baloghovci

Tohtoročná jubilejná súťažná prehliadka bola počtom prihlásených účastníkov rekordná. Organizačne ju má pod palcom Základná umelecká škola v Michalovciach. „Myšlienku jej založenia zhmotnili na pôde michalovskej ZUŠ pedagógovia Atilla a Peter Baloghovci. Na východnom Slovensku je to momentálne najväčšia súťaž svojho druhu,“ zverejnili organizátori súťaže o spomínanej súťaži.

O priazeň poroty a divákov sa okrem zo základných umeleckých škôl Košického a Prešovského kraja, uchádzali hudobné kapely z Novák, Prievidze, či Rajca. Účastníci zaspievali známe slovenské a zahraničné populárne piesne. Viaceré kapely sa predstavili aj autorskými skladbami.

Talentovaní hudobníci

Podľa organizátorov mala súťaž až 305 účastníkov, medzi ktorými boli aj pedagógovia pripravujúci žiakov na vystúpenia. Ich výkony hodnotila odborná porota zložená z pedagógov konzervatórií. Tak ako vlani, aj v tomto roku v nej zasadol spevák Tomáš Buranovský.

Podľa Atillu Balogha má súťaž pre žiakov a pedagógov ZUŠ veľký význam. „Ponúka nielen možnosť prezentácie pred publikom, ale hlavne možnosť zdravej konfrontácie či motivácie do ďalšej činnosti,“ informovala ZUŠ.

Podľa slov usporiadaľov, nie je tajomstvom, že veľa talentovaných spevákov a muzikantov pôsobiacich na slovenskej či zahraničnej hudobnej scéne dostalo svoje hudobné základy práve na základných umeleckých školách východného Slovenska.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Vo videu nižšie si môžete pozrieť zábery z Domaše, ktoré zachytili nízky stav jej hladiny.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk