Správy

Zemplínska šírava čoskoro zaháji sezónu. S kúpaním sa začne v júli, FOTO

Otvorenie letnej turistickej sezóny sa tento rok z dôvodu pandémie nového koronavírusu neuskutoční oficiálne.

Ilustračný obrázok k článku Zemplínska šírava čoskoro zaháji sezónu. S kúpaním sa začne v júli, FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR

Ako informoval výkonný riaditeľ Zemplínskej oblastnej organizácie cestovného ruchu Patrik Cimprich, služby vrátane informačných centier v rekreačných strediskách však budú fungovať v „letnom režime“ tradične, od 15. júna. Výnimkou sú umelé kúpaliská v správe obcí Kaluža a Klokočov.

Prebehla údržba

„Rekreačné strediská sú vykosené a prebehla na nich pravidelná údržba. Kosby realizoval aj správca povodia ako aj Správa ciest Košického samosprávneho kraja,“ uviedol k prípravám na letnú sezónu na Zemplínskej šírave Cimprich s tým, že podľa informácií regionálnej hygieničky Janky Staškovej sa oficiálna kúpacia sezóna tento rok začne 1. júla, ukončená bude 31. augusta. „Umelé kúpaliská budú postupne otvárané v Klokočove a Kaluži na základe platných rozhodnutí regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Do ich otvorenia môžu návštevníci využiť aj Thermalpark Šírava, ktorý je už toho času otvorený,“ doplnil.

Ako sa vyjadril zastupujúci starosta obce Kaluža Marek Misár, aj keď sa obec na otvorenie letnej turistickej sezóny pripravovala s predstihom, plány so skorším sprístupnením tamojšieho kúpaliska prekazili technické problémy. Aj napriek tomu verí, že návštevnosť bude toto leto aj v ich zariadení početná. „Očakávame bohatú turistickú sezónu, keďže predpokladáme, že ľudia navštívia slovenské destinácie. Verím, že na šíravu prídu určite v hojnom počte,“ uviedol.

Nová pravidlá parkovania

Aj v Klokočove sú na letnú sezónu pripravení. Podľa vyjadrenia starostky Moniky Hudáčkovej sa však pri sprístupnení kúpaliska v ich obci budú riadiť usmerneniami regionálnej hygieničky.

Cimprich zároveň upozornil na pripravované nové pravidlá parkovania na brehoch Zemplínskej šíravy. „Osadením zvislého dopravného značenia sa umožní koncentrovať parkovanie áut na vopred určené plochy,“ vysvetlil.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

OBRAZOM zo Šíravy: Príprava na novú letnú sezónu
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie