Veronika Ondo-Cholewová Kultúra

Zemplínske múzeum privíta najznámejšieho hráča ústnej harmoniky

Zemplínske múzeum otvára v novom roku podujatie vo veľkom štýle. Čakajú vás nové zážitky aj zaujímaví hostia. Už o pár dní.

Ilustračný obrázok k článku Zemplínske múzeum privíta najznámejšieho hráča ústnej harmoniky
Zdroj: TASR

Zemplínske múzeum v Michalovciach si na rok 2020 pre svojich návštevníkov pripravilo množstvo zaujímavých aktivít a podujatí. Nový rok odštartuje výstavou umelca Rada Van Ladomerského pod názvom OMEN – Osudové znamenie. Vernisáž výstavy sa vo východnom krídle múzea uskutoční 24. januára o 17:00 hod.

Tvorba v prírode

Na 17. samostatnej výstave tohto umelca si verejnosť môže pozrieť približne 45 jeho obrazov. Pôjde o prierez jeho tvorbou, ktorú tvoria portréty a figurálna maľba v štýle pop-art, najčastejšie sú to monochromatové portréty významných osobností, ale aj bežných ľudí.

Druhou časťou umelcovej tvorby sú knižné ilustrácie pre deti zobrazujúce vymyslenú rodinu Perlenschlipovcov a ich domácich miláčikov. Okrem toho si návštevníci múzea budú môcť pozrieť fotografie kamenných skulptúr, tzv. Valháll, ktoré umelec tvorí vo voľnej prírode.

Nový zážitok

„Keďže mám za sebou dvojročnú šnúru výstav v zahraničí, chcel som svoju tvorbu sprístupniť aj širokej verejnosti na východe Slovenska. Mojím mottom je „Obraz má potešiť dušu človeka“, a preto verím, že táto výstava v Zemplínskom múzeu poteší návštevníkov a z múzea budú odchádzať s úplne novým zážitkom,“ povedal Radovan Ladomerský.

Okrem samotnej výstavy obrazov a fotografií bude súčasťou vernisáže aj koncert dvoch elitných slovenských bluesmanov, ktorí sa môže pýšiť titulom „Bluesman roka 2016“. Najznámejší hráč na ústnu harmoniku Erich Boboš Prochádzka a gitarista Marek Wolf zahrajú v zrekonštruovaných podkrovných priestoroch kaštieľa.

Vstup na vernisáž výstavy je pre verejnosť voľný. Výstava vo východnom krídle Zemplínskeho múzea v Michalovciach potrvá do 31. marca 2020.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zaspomínajme si aj na slávnostné otvorenie múzea na ZÁBEROCH.

GALÉRIA: Slávnostné otvorenie Zemplínskeho múzea zachytené na ZÁBEROCH
12
Galéria

Foto: archív

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie