Kultúra

Zemplínske múzeum v Michalovciach otvorí svoje brány: Čaká vás veľkolepý program

Zemplínske múzeum v Michalovciach po štyroch rokoch otvorí svoje brány. Návštevníci sa môžu tešiť na novinky a bohatý program.

Ilustračný obrázok k článku Zemplínske múzeum v Michalovciach otvorí svoje brány: Čaká vás veľkolepý program
Zdroj: TASR

Zemplínske múzeum v Michalovciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja (KSK), po štyroch rokoch otvára svoje brány pre verejnosť. Návštevníci sa môžu tešiť na veľkolepý program pod názvom „Príbeh kaštieľa pokračuje“. 21. septembra si návštevníci budú môcť v zrekonštruovaných priestoroch pozrieť aj dve nové interaktívne expozície.

Slávnostné otvorenie

Slávnostné otvorenie kaštieľa sa bude niesť v duchu histórie. V programe vystúpi FS Zemplín, DFS Zemplínik, TS Slniečko, SZUŠ Talent – um, divadlo Cililing a ďalší.

„Program sme sa snažili koncipovať tak, aby kaštieľ vyrozprával návštevníkom svoj príbeh od vzniku až po súčasnosť. Tešiť sa môžu na divadelné aj tanečné predstavenia. Osviežením bude vystúpenie „Mladí pre múzeum“, kde sa predstavia hudobné a tanečné telesá z Michaloviec a okolia. Nezabudlo sa ani na najmenších, ktorých poteší detské divadlo a tvorivé dielne,“ priblížil program riaditeľ múzea Martin Molnár.

Interaktívne expozície

Počas celého popoludnia bude Zemplínske múzeum sprístupnené pre verejnosť. Po prvýkrát si návštevníci budú môcť pozrieť nové interaktívne expozície, historickú a umelecko-historickú. V ďalších mesiacoch pribudne v suteréne múzea výstava archeológie a vo východnom krídle expozícia etnografie.

„Všetkých pozývame v sobotu 21. septembra do areálu Zemplínskeho múzea, aby sme spolu oslávili tento významný deň, nielen pre samotný kaštieľ a mesto Michalovce, ale pre celý kraj,“ dodal Molnár.

"Sme veľmi radi, že po štyroch rokoch sa podarilo dokončiť kľúčovú, druhú etapu rekonštrukcie Zemplínskeho múzea v Michalovciach a návštevníkom môžeme priestory kaštieľa znovu sprístupniť. Pozrieť si budú môcť novú multimediálnu miestnosť, či miestnosti na tvorivé dielne. Tešiť sa môžu aj na dve nové expozície, ktoré budú obsahovať súčasné interaktívne prvky a vďaka ktorým sa Zemplínske múzeum stane jedným z najmodernejších na Slovensku,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Program

  • 14.00 hod. Začiatok programu pre verejnosť
  • 15:30 – 19:00 hod. Sprístupnenie kaštieľa s novými expozíciami pre verejnosť
  • 16.30 hod. „Príbeh kaštieľa pokračuje“ (slávnostný umelecký program)

Pozrite si aj video riaditeľa Zemplínského múzea v Michalovciach Martina Molnára o rekonštrukcii hlavného kaštieľa.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie