Šport

Zemplínski futbalisti hrali na doraz: Kto mal viac šancí na svojich kopačkách?

Michalovský tréner Stanislav Griga po prehre v Myjave urobil tri zmeny v základnej zostave. Tie Michalovciam pomohli a v úvodnej štvrťhodine mali s Dunajskou Stredou prevahu. Pomohlo to?

Ilustračný obrázok k článku Zemplínski futbalisti hrali na doraz: Kto mal viac šancí na svojich kopačkách?

Hamuľákovu hlavičku v prvej dobrej šanci zostavila pravá žrď. Ďalší pokus mieril v 10. minúte vedľa a v 15. minúte vytlačil Tujvel hlavičku Podhorína na rohový kop. V ďalších minútach mali viac šancí na svojich kopačkách hostia.

Michalovčania sa dočkali

Michalovce sa mohli ujať vedenia v 35. min, keď sa rútil Serečin sám na brankára Tujvela, no ten jeho strelu vytlačil na rohový kop. Michalovčania sa dočkali minútu pred koncom prvého dejstva, keď Vernon predĺžil center hlavou a Hamuľák na dvakrát otvoril skóre. Ani v druhom polčase sa obraz hry neznenil, viac šancí mali domáci, ktorí však zlyhali v koncovke. V 55. minúte kopol dlhý aut Šimčák, Serečin minul. Po hodine hry sa hostia prihlásili o slovo Polievkom, ktorý v 70. minúte dostal loptu, no trafil len do Kelemena. V 85. minúte už michalovský brankár nemal nárok, keď ho prekonal striedajúci Černák a vyrovnal na 1:1.

Hlasy trénerov

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: „Z našej strany to bol diametrálny zápas ako na Myjave, no na tri body to nestačilo. Chlapci hrali na doraz, no opäť sme doplatili na slabú koncovku.“ Tomislav Marič, tréner DAC, dodal: „Som spokojný s bodom, bol to výborný zápas s viacerými šancami na oboch stranách. V našej základnej zostave boli hráči vo veku 20 až 22 rokov. Černáka som poslal na trávnik, aby dal gól a on to splnil.“

MFK Zemplín Michalovce – DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0)

• Góly: 44. Hamuľák – 85. Černák. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Vernon – Ľupták, Pačinda, Živkovič, 2285 divákov.
  • Zostavy a striedania: Michalovce:

Kelemen – Calero, Podhorín, Vernon, Šimčák – Grič, Sedlák – Serečin, Danko, Koscelník – Hamuľák (82. Votinov)

DAC: Tujvel – Huk, Ljubičič, Živkovič, Egri – Pambou, Polievka, Horacio (61. Štepanovský), Pačinda – Ľupták, Horváth (75. Černák)

Môže vás zaujímať:

Do Michaloviec dorazí olympijská pochodeň: Možete ju mať v rukách aj vy, pozrite kedy!

V OBRAZOCH: Netradičné vítanie jari v Michalovciach, desiatky bežcov v uliciach

René z Michaloviec si domov priniesol cenný kov: Tvrdé VIDEO z kickboxerského zápasu!

Michalovskí kickboxeri vybojovali cenné kovy: Kto z našich uspel? FOTO zo zápasu