Veronika Ondo-Cholewová Samospráva

Zimná údržba aj v okrajových častiach Michaloviec: Na rad prišli aj chodníky

V Michalovciach boli kvôli poľadovici všetky stroje určené na zimnú údržbu v teréne aj v noci. Na rad prišli aj chodníky. Prinášame reakciu z radnice.

Ilustračný obrázok k článku Zimná údržba aj v okrajových častiach Michaloviec: Na rad prišli aj chodníky
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Michalovce sme poprosili o vyjadrenie k poľadovici na území mesta. Michalovská samospráva uviedla, že vo štvrtok 9. januára bola na území celého kraja, a teda aj v našom meste, mimoriadna poveternostná situácia – keď v priebehu dňa trikrát padal mrznúci dážď, takže to podľa hovorkyni Michaloviec mohlo vyvolať dojem, že správca mestských komunikácií, ktorými sú Technické a záhradnícke služby mesta Michalovce, nerobí zimnú údržbu.

Stroje na zimnú údržbu

„Pravdou je však to, že všetky stroje určené na zimnú údržbu boli v prevádzke od jednej hodiny v noci, kedy začalo takto mrznúť, a približne o 11.00 dopoludnia už boli všetky cesty pod kontrolou. Vtedy však znovu začal padať mrznúci dážď a preto údržba nemohla pokračovať na chodníkoch, ale bolo potrebné opätovne sa venovať cestám,“ uviedlo mesto vo svojom stanovisku.

Ako doplnila hovorkyňa mesta Michalovce Iveta Palečková, tento postup je nutný z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti cestnej premávky, kde predsa len hrozí nebezpečenstvo havárií a teda hrozí ujma na zdraví väčšieho počtu osôb. Podľa jej slov sa táto situácia zopakovala o 16. hodine.

Cesty a chodníky

Ako nám objasnila hovorkyňa mesta, samotná údržba ciest sa vykonáva podľa stáleho harmonogramu, a to tak, že najskôr sú udržiavané cesty s prístupom k najdôležitejším zariadeniam – zdravotníkom, hasičom a iným záchranárskym zložkám, všetky trasy MHD, zvoz komunálneho odpadu a až potom sa udržiavajú cesty v okrajových častiach a častiach s individuálnou bytovou výstavbou.

„Následne prichádzajú na rad chodníky,“ dodalo mesto. Celkovo majú TaZS v správe 68 km ciest a 92 km bežných chodníkov.

„V každom prípade platí, že ak vznikne mimoriadna situácia, príp. požiadavka s oprávneným odôvodnením, obyvatelia sa môžu obrátiť na technické služby aj telefonicky, kde funguje nepretržite dispečing. V prípade, že dispečer nemôže práve vybaviť volajúceho, je potrebné vyčkať a svoju požiadavku uviesť na záznamník,“ dodalo na záver naše mesto.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zima dokáže byť aj nádherná. Pozrite si čarokrásne zábery z Morského oka.

Čarokrásne zábery z Morského oka: Takto nádherná dokáže byť zima!
7
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie