Šport Iné športy

Získali sme najlepšiu strelkyňu súťaže: Lívia Klučková je strojom na góly

Kariéra slovenskej hádzanárky Lívie Klučkovej bude pokračovať v Iuvente Michalovce. Čo od nej klub očakáva?

Ilustračný obrázok k článku Získali sme najlepšiu strelkyňu súťaže: Lívia Klučková je strojom na góly
Zdroj: TASR

Slovenský majster angažoval 25-ročnú univerzálku po tom, čo z tímu vypadli dve skúsené hráčky. Informoval o tom web novinyzemplina.sk.

Michalovský klub angažoval Klučkovú z Prešova ako reakciu na výpadky Patrície Wollingerovej i Iryny Kompaniecovej. Od Klučkovej, ktorá bola v sezóne 2015/2016 najlepšou strelkyňou súťaže, budú v klube očakávať najmä góly.

„Chcel by som oceniť prístup prešovského klubu za promptné a korektné rokovanie, bez ktorého by sa transfer nedal uskutočniť. Oslovili sme Líviu, ktorá v súťaži dlhodobo patrí k najlepším strelkyniam. Je to hráčka, ktorá dokáže v stretnutiach hrať na úrovni desiatich gólov. Samozrejme, má aj veľké skúsenosti, ktoré v závere sezóny potrebujeme. Ďalšou jej devízou je jej univerzálnosť. Okrem spojky môže hrať v útočnej fáze, aj na krídle. V defenzíve je taktiež využiteľná na viacerých pozíciách,“ uviedol športový riaditeľ klubu Ján Beňadik.

Klučková (nar. 29. apríla 1994) nie je pre priaznivcov michalovskej hádzanej neznámou tvárou, veď v interlige hrá už siedmu sezónu.

Chodíte na zápasy Iuventy Michalovce?

Áno 55%
Nie 30%
Občas 15%

A teraz prejdime úplne na inú tému. Vladimír Bučko pochádza z Kusína pri Zemplínskej šírave a venuje sa nielen hudbe. Poznáte ho najmä ako moderátora. Pozrite si jeho zábery.

Vladimír Bučko pochádza z Kusína pri Zemplínskej šírave a venuje sa nielen hudbe
11
Galéria

Hl. foto: archív

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie