Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Zmeny poplatkov za odpad na Zemplíne: Viac si priplatíme aj v našom meste

Prinášame vám veľké porovnanie poplatkov za odpad na Zemplíne. Koľko sa bude v roku 2020 platiť vo vašom meste?

Ilustračný obrázok k článku Zmeny poplatkov za odpad na Zemplíne: Viac si priplatíme aj v našom meste
Zdroj: TASR

Zmenu sadzby poplatkov za zvoz a likvidáciu komunálneho odpadu zaznamenali takmer všetky okresné mestá na Zemplíne. Výnimkou sú Medzilaborce, kde sa poplatok nezmenil a je aj dlhodobo najnižší. Predstavuje sumu 13 eur na osobu a rok.

Navýšenie

Naopak, obyvatelia Vranova nad Topľou siahnu pri platbe za odpad do svojich peňaženiek najhlbšie. Samospráva tam vyrubuje ročnú sadzbu za KO vo výške 30,70 eura na osobu. Vyplýva to zo všeobecne záväzných nariadení, ktoré samosprávy prijali v závere minulého roka. Sadzbu za likvidáciu KO zvýšila vranovská samospráva najviac, poplatok vo výške takmer 31 eur predstavuje jej nárast o osem eur na osobu.

Sedemeurové zvýšenie čaká v roku 2020 na obyvateľov dolnozemplínskych Sobraniec, kde budú po novom platiť za odpad 25 eur ročne oproti predchádzajúcim 18 eurám.

Viac aj v Michalovciach

Ročný poplatok majú vyšší v Michalovciach, predstavuje sumu 29 eur, avšak oproti minulosti sa sadzba zvýšila o necelé štyri eurá.

Sninská samospráva určila ročnú výšku poplatku za KO po novom na sumu 20,40 eura, Sninčania si tak priplatia o štyri eurá viac ako v roku 2019. O šesť eur ročne viac budú za odpad platiť Humenčania, sadzba na osobu a rok tu však predstavuje 19,50 eura.

Zvýšenie sadzieb za zvoz a likvidáciu KO zaviedli zemplínske okresné samosprávy, rovnako ako ostatné slovenské samosprávy, prijatím nových všeobecne záväzných nariadení. Reagovali tak na zmenu legislatívy, ktorá upravuje poplatok za skládkovanie KO v závislosti od miery jeho separovanosti. Úroveň vytriedenia sa v každej z okresných samospráv na Zemplíne pohybuje v rozmedzí 40 až 50 percent.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

A teraz na krajšiu tému. Videli ste už prvé dieťatko roku 2020, ktoré sa narodilo v michalovskej nemocnici?

Zábery priamo z michalovskej nemocnice: Toto je prvé dieťatko roku 2020
4
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie