Hádzaná

Zmeny v hádzanárskom tíme: Iuventa už bez Savkovej a Kišíkovej

V kádri hádzanárskeho družstva Iuventa Michalovce už nefigurujú pivotka Vladimíra Kišíková a ukrajinská stredná spojka Ela Savková.

Ilustračný obrázok k článku Zmeny v hádzanárskom tíme: Iuventa už bez Savkovej a Kišíkovej
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Slovenská reprezentantka sa chce po vysokej škole venovať civilnému zamestnaniu, vedenie klubu malo naopak záujem o dlhodobejší kontrakt. Michalovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

„S koncom hádzanárskej kariéry som sa pohrávala už viackrát. Vždy som ale zabojovala a to som chcela urobiť aj tentoraz. Chcela som ešte rok hrať za Iuventu. Bolo to preto, že v septembri začnem piaty ročník na vysokej škole. Po jej skončení sa už chcem venovať civilnému zamestnaniu. To som vysvetlila aj vedeniu, ktoré ale nechcelo podpísať zmluvu iba na rok. Preto sme sa nedohodli,“ prezradila Kišíková.

„O ďalšom pôsobení sme sa rozprávali už dlhšie. Najskôr nebolo úplne jasné, či bude chcieť pokračovať. Neskôr sme hľadali možnosti, ako by ešte rok pôsobila pri družstve a v klube, no nenašli sme riešenie, ktoré by bolo akceptovateľné pre obe strany. Vladka vidí po nasledujúcej sezóne svoju ďalšiu budúcnosť mimo športu a hádzanej a my sa musíme pozerať aj ďalej, ako len na nadchádzajúcu sezónu,“ poznamenal športový riaditeľ michalovskej Iuventy Ján Beňadik.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie