Veronika Ondo-Cholewová Kultúra

Zrekonštruované Zemplínske múzeum v Michalovciach pripravilo virtuálnu prehliadku

Ponúka návštevníkom virtuálny náhľad do ich priestorov. Pozrite si kaštieľ Sztárayovcov.

Ilustračný obrázok k článku Zrekonštruované Zemplínske múzeum v Michalovciach pripravilo virtuálnu prehliadku
Zdroj: TASR

Kam za kultúrou? I keď sme doma, nemusíme byť ukrátení o kultúrne zážitky. V rámci preventívnych opatrení pred šírením nového koronavírusu je aktuálne zatvorených všetkých 23 krajských kultúrnych inštitúcií, ktorých zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj.

Virtuálne

"Mnohé kultúrne inštitúcie to poňali ako výzvu a rýchlo pochopili, že ak ľudia nemôžu za kultúrou, príde kultúra za nimi. Svoje chvíle si môžu s krajskou kultúrou krátiť tak dospelí ako aj deti. Virtuálne výstavy a prehliadky pripravilo deväť kultúrnych zariadení, ďalšie štyri sprístupnili online kreatívne činnosti. Župné kultúrne zaradenia s ponukou online aktivít nekončia, už v najbližšej dobe ju plánujú rozšíriť,“ uviedol košický župan Rastislav Trnka.

Virtuálnu prehliadku svojich priestorov pripravilo aj zrekonštruované Zemplínske múzeum v Michalovciach.

Pozvánka do múzea

„Aj keď je v súčasnosti z dôvodu pandémie COVID-19, Zemplínske múzeum v Michalovciach pre verejnosť zatvorené, život v múzeu pokračuje ďalej,“ zverejnilo múzeum.

Ako informovalo, až do chvíle, kým sa pre vás znova otvoria brány kaštieľa a expozícií, budú sa vám prihovárať viac virtuálne a to pridávaním rôznych článkov, videí či odkazov z minulosti.

Virtuálnu prehliadku kaštieľa a interaktívnych expozícií nájdete TU.

Múzeum v Michalovciach prešlo veľkou obnovou: Prinášame fotografie z miesta
9
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: archív

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie