Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Cesta zimnou krajinou k Morskému oku: Rešpektujte dôležitú značku, FOTO

Cesta k Morskému oku od Remetských Hámrov v Sobranskom okrese vás môže prekvapiť. Spozornieť by ste mali pri tejto značke.

Ilustračný obrázok k článku Cesta zimnou krajinou k Morskému oku: Rešpektujte dôležitú značku, FOTO
6
Galéria

Cesta k Morskému oku od Remetských Hámrov v Sobranskom okrese bola v uplynulých dňoch zľadovatená a neposypaná, aj napriek tomu tam ľudia chodili na autách. Upozornil na to aj starosta Remetských Hámrov Marek Kondžura s tým, že ide o účelovú komunikáciu, ktorá je v správe Lesov SR.

Nie je to bezpečné

„Je tam naozaj veľká poľadovica, nie je to bezpečné a niektoré autá tam chodia na letných alebo značne opotrebovaných pneumatikách,“ uviedol počas minulých dní M. Kondžura. Ide o každoročný problém, je to cesta v horskom pásme lesa, kde sú úplne iné podmienky ako v nižších polohách a veľa vodičov s tým neráta a upozornenie nerešpektuje.

Ide o deväť kilometrov dlhú cestu a jej neustála údržba by si vyžadovala značné finančné prostriedky. Podľa starostu by mali ísť ľudia vzhľadom na bezpečnosť za takýchto podmienok k Morskému oku radšej pešo.

„Chcem spolu s riaditeľom Lesov SR iniciovať stretnutie s predsedom Košického samosprávneho kraja, či nám nejako nevedia pomôcť, aby sa tá cesta pravidelne udržiavala. My sme radi, že tam chodia turisti a navštevujú túto vzácnu lokalitu, ale vznikajú tam problémy, keď sa podmienky na ceste zhoršia,“ dodal Kondžura.

Lesná cesta

„My túto cestu udržiavame, prehŕňame aj posypávame, ale len podľa našej potreby alebo napríklad keď sa tam očakáva väčší počet návštevníkov, ako to bolo napríklad na Silvestra. Teraz je tá situácia o to komplikovanejšia, že na celom Zemplíne je silná poľadovica a na tejto lesnej ceste nie je možné použiť chemický posyp, lebo sú tam vodné zdroje,“ ozrejmil hovorca Lesov SR

Pavel Machava upozornil, že ide o lesnú cestu určenú pre lesníkov a nie je na nej režim starostlivosti ako na bežných komunikáciách. Podľa neho by ľudia mali rešpektovať dopravnú značku, ktorá ich na to upozorňuje a hore radšej na autách nechodiť.

Naša redakcia Michalovce 24 zistila, že v uplynulých dňoch bola cesta odhrnutá a pred parkoviskom posypaná. Pluhovanie zabezpečili Lesy SR o.z.Sobrance. V prípade potreby bolo možné použiť aj štrk na parkovisku.

Pozrite si cestu v zime na Morské oko na fotkách nižšie.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

OBRAZOM: Cesta k Morskému oku
6
Galéria

Hl. foto: Peter Karackaj

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie